İpli panjur yani manuel panjurlar çok yaygın olarak kullanılan panjur çeşitlerindendir. İpli panjurlarda kontrol mekanizması lamellerin sarıldığı tamburun üst tarafında bulunan kasnağa ve diğer ucu da yaylı makaraya bağlı olan ipin makaraya sarılması ve bırakılması şeklinde olmaktadır.

İpli panjur tamiri işlemleri, panjur ipinin değişimi, panjuru sökme işi, kasnakların arızası ve panjurun tamiri şeklinde olmaktadır. İpli panjur tamiri yapılırken profesyonel hizmet almanız gerekmektedir. Çünkü tamirat esnasında yapılacak en ufak bir hata sorunun daha da büyümesine neden olabilmektedir. Orka Kepenk, ipli panjur tamiri konusunda siz değerli müşterilerine profesyonel hizmet vererek panjurlarınızda meydana gelen sorunları tespit etmekte ve bu tespit sonucunda uygun tamir işlemlerini gerçekleştirmektedir.

İpli Panjur Sistemleri

İpli panjur sistemleri darbelere dayanıklılığı nedeniyle güvenlik açısından çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle hırsızlar için caydırıcı özellikle olan ipli panjurlar yalıtım amacı ile de kullanılmaktadır. Güvenlik ve izolasyon için çok önemli bir detay olan ipli panjur ayrıca evinizi güneş ışığı, toz, yağmur gibi dış etkenlere karşı da korumaktadır. Ses yalıtımı ve aile mahremiyeti için de oldukça tercih edilen ipli panjurlar, aynı zamanda evlere dekoratif ve estetik bir görüntü de sağlamaktadır.

İpli panjurlar çok eskilerde sağa ve sola açılan ahşap kanatlar şeklinde yapılmaktaydı. Gelişen teknoloji ile birlikte bu ahşap panjurlar yerini ipli modern panjurlara bırakmıştır. Eski sisteme oranla modern ipli panjur tamiri, bakımı ve maliyeti daha ucuz olan bu sistemler, günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

İpli panjur Kullanıcı Hataları

İpli panjur sistemlerinde kullanıcı hatalarından ya da montajdan kaynaklı hatalardan dolayı problemler oluşmaktadır. Bazen de uzun zamandır kullanılmayan ipli panjurlarda sorunlar oluşmaktadır. Bunun nedeni ipli panjurların bakımlarının yapılmamasıdır.

İpli panjurların açılıp kapanma sistemlerinde oluşan bozukluklar panjurun tam olarak işlevini yerine getirememesine neden olmaktadır. İpli panjur tamiri hizmetlerimizde manuel sistem panjurlarda oluşan tüm sorunların bakım ve onarım işlemleri yapılmaktadır. Tamir işlemleri kapsamında parça değişiminin yanı sıra bölgede oluşan sorunun düzeltilmesi gibi işlemlerde yapılmaktadır.

Uzman ekibimiz arızanın kaynağını bulup mevcut malzeme ile arızanın düzeltilip düzeltilemediğine bakmaktadır. Eğer arıza mevcut malzeme ile düzeltilemiyorsa parça değişimine karar vermektedir. İstanbul’da tüm ilçelere hizmet veren Orka Kepenk teknik servisi, mobil araçları ile İpli panjur tamiri 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

İpli panjur Genel Arıza

İpli panjur sistemlerinde genellikle görülen arıza ipin aşınması ya da kopması sonucunda oluşmaktadır. Uzman ekibimiz öncelikle ipin onarılıp onarılamayacağına bakmaktadır. Eğer ip onarılamayacak durumda ise size konu hakkında bilgi vererek ipin değişmesi için gerekli çalışmayı başlatmaktadır.

Eğer sorun ipte değil ipin sarılı olduğu ve panjurun hareket etmesini sağlayan kutuda ise, ipli panjur tamiri işlemi kutunun değişmesi şeklinde yapılmalıdır. Bu otomatik makara denilen ve günümüzde çok fazla kullanılan, ipi kutunun içinde otomatik olarak makaraya saran mekanizmadır.

Genellikle Orka Kepenk teknik servis ekibi, panjurlar hareket etmediğinde aranmaktadır. Bu durumda uzman ekip tarafından tamir ya da bakım işleminin yapılması gerekmektedir. Çünkü panjur hareket etmiyorsa bunun birden çok sebebi olabilir ve bunu ancak işin uzmanı olan kişiler tespit edebilmektedir. İpli panjurlarınız ile ilgili karşılaştığınız tüm sorunlarınızda servis ustalarımız hızlı servis garantisi ve uygun fiyat avantajları ile yanınızda olmaktadır.

İpli panjur tamiri hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını https://www.orkakepenk.com/ipli-panjur-tamiri/ adresinde bulabilirsiniz. Dürüst ve kaliteli hizmet ile sizi buluşturan firmamızın önceliği müşteri memnuniyetidir. Müşterilerimiz dilediği takdirde referanslarımızı isteyebilmektedir.

İpli panjur sistemleri bulunduğu yere şıklık katan, rahat kullanımı ile kullanıcıları tarafından çok sevilen ve güvenlik konusunda da kurtarıcı bir sistemdir. İpli panjur, uzun yıllar kullanılabilecek bir sistem olduğundan periyodik aralıklarla bakımlarının yapılması gerekmektedir. Orka Kepenk, ipli panjur tamiri hizmeti vermenin yanında bakım hizmeti de vermektedir. İpli panjurlarınızı emin ellere teslim etmenin rahatlığını yaşamak için ve kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla almak için uzman ekibimizle tanışın. Güvenilir hizmet ve uygun fiyat garantisi ile Orka Kepenk her zaman yanınızda! Tek yapmanız gereken iletişim numaralarından bizi aramak ve randevu oluşturmaktır.

Orka Kepenk sadece ipli panjur tamiri hizmeti ile sınırlı değildir. Kumanda çoğaltma hizmeti de veren firmamızın bu alanda yaptığı çalışmalar için https://www.orkakepenk.com/kumanda-cogaltma/ adresini ziyaret edebilirsiniz.