YouTube video

Şişli Panjur Tamiri

Şişli Panjur Tamiri mevzusuna başlamadan ilkin panjurun ne olduğuna ve çeşitleri benzer halde mevzulara değinmek daha doğru olacaktır. Fazlaca eski zamanlardan beri kullanılan panjurlar, evlerin pencerelerini soğuk, yağmur, kar, güneş ve rüzgar benzer halde hava koşullarından korumak ya da hırsızlara karşı korumak amacıyla meydana getirilen bir koruma sistemidir. Pencerelerin dışına takılan bu koruma sistemi durağan(durgun) ya da hareketli olabilmektedir. Birçok çeşidi bulunan panjurların en oldukca tercih edilen çeşitleri;

  • İpli Klasik Panjur (Manuel Panjur)
  • Otomatik Panjur (Motorlu Panjur)
Panjur tamiri Kepenk Tamiri ve servisi

Şişli Panjur Tamiri

Manuel Şişli Panjur Tamiri

Manuel panjurlar 1970’li senelerden beri hayatımızda olan panjurlardır. Fazlaca eski yıllara dayanan manuel panjurlar gelişen teknoloji ile son halini almıştır. Manuel panjurlar evinizi hırsızlara karşı sakınan güvenli bir sistemdir. Fakat tam anlamıyla korumaktan ziyade uğraştırıcı olduğundan caydırıcı bir sitem demek daha doğru olur.

Hırsızlar tarafınca panjuru sökmek gürültülü ve zahmetli bir iş olduğundan, panjurlu evlere girmekten kaçınırlar.

Manuel panjurda oluşan arızalar bir çok vakit kullanıcı hatalarından meydana gelmektedir. Şişli Panjur Tamiri bu durumda devreye girmektedir. Uzun soluklu panjur kullanımından meydana gelen deformasyonlar onarım gerektirecek durumları ortaya çıkarmaktadır.

Şişli Panjur Tamiri gerektiren durumlar bir çok vakit su ve hava sızdırmak benzer halde problemler olmaktadır.

Bunun haricinde kanatlarda ya da panellerde tazyik sebebiyle oluşan problemler da meydana gelebilmektedir. Manuel Şişli Panjur Tamiri, otomatik Şişli Panjur Tamirinden daha kolay olmaktadır.

Manuel panjurunuz açılıp kapanmıyorsa yada oldukca yavaş ve sorunlu bir halde açılıp kapanıyorsa ya ipi sıkışmış ya da ipi kopmuş anlamına gelir. Bu durumda Orka Kepenk Şişli Panjur Tamiri hizmetleri devreye girmektedir. P

anjur ipini sıkıştığı yerden kurtarmak ya da kopan ipini değişim yapmak ustalaşmış hizmet gerektiren durumlardır. Bundan dolayı kendi kendinize bu işlemi hayata geçirmeye girişmek maliyeti daha ağır sonuçlar doğurabilmektedir. Bilhassa yüksek kattan oluşan evlerde bu tip işlemlere girişmemeniz ve panjurlarınızı ustalaşmış ellere emanet etmeniz doğru olacaktır.

Motorlu Şişli Panjur Tamiri

Motorlu panjurlar 1960 senesinde buluş edilmesine rağmen 80’li yıllardan bu yana hayatımızdadır. Önceleri depo, mağaza benzer halde yerlerde kullanılan otomatik panjurlar sonrasında yayılarak evlerde de kullanılmaya adım atmıştır. Evde kullanılmaya geç başlanan otomatik panjur sistemleri bir tek pencereleri korumak için değil günümüzde oldukca fazla yaygınlaşan hırsızlık vakaları önlemek amacıyla da tercih edilmektedir.

Ilk olarak motorlu panjurun arızanın niçin kaynaklandığının iyi tespit edilmesi ve hangi Şişli Panjur Tamiri uygulanacağına karar verilmesi gerekmektedir. Otomatik panjurlarda bir çok vakit arızalar motor kaynaklı olmaktadır. Otomatik panjurlarda oldukca fazla kullanıcı kaynaklı arıza görülmemektedir. Motor aşırı ısındığında, elektrik kesintileri ya da elektrik akımında oluşan değişimler otomatik panjurlarda oluşan arızaların başlıca nedenleridir. Otomatik panjurlarda motorun aşırı derecede ısınmasını engellemiş olan bir parça bulunmaktadır. Bu parçanın da belirli periyotlarla bakımının yapılması gerekmektedir.

Panjur tamiri Kepenk Tamiri ve servisi
Panjur tamiri Kepenk Tamiri ve servisi

Şişli Panjur Tamiri

Şişli Panjur Tamiri icra eden firmalar panjurlarınızın bakımını da yapmaktadır. Önemli olan ustalaşmış hizmet veren güvenilir bir şirket bulmaktır. Orka Kepenk sizlere Şişli Panjur Tamiri mevzusunda da referanslar vermektedir.

Şişli Panjur Tamiri ve bakımı mevzusunda lüzumlu tüm bilgiler https://www.orkakepenk.com/panjur-tamiri/ adresinde bulunmaktadır.

Elektrik akımında olan değişimler ve elektrik kesintileri de motorlu panjurların motorunun bozulmasına niçin olmaktadır. Bu şekilde durumlarda panjurun motoru yanabilir.

Elektrik kesintisinin peşinden yüksek akımda elektrik gelmesi motorun bozulmasının başlıca nedenlerindendir. Bu tip durumlarda kimi vakit Şişli Panjur Tamiri mümkün değildir. Yeni bir motor almak gerekebilmektedir.

Bir diğeri panjur arızası da panjurun yayının bozulmuş olmasıdır. Panjurun yayında ya da mekanizmasında oluşan sorunlarda da ne olursa olsun Şişli Panjur Tamiri mevzusunda uzman kişilerden yardım almanız gerekmektedir.

Otomatik panjur sistemlerinde kapanırken ya da açılırken görülebilen diğeri bir sorun da kayış sisteminde oluşan sorunlardır. Otomatik panjur sisteminde kullanılan kayışlar ne kadar kaliteli olursa olsun vakit içinde kullanmadan kaynaklı olarak kopma ya da eskime benzer halde durumlar meydana gelebilmektedir. Bu tip durumlarda ne olursa olsun kayışların değişmesi gerekmektedir.

Şişli Panjur Tamiri icra eden firmamız en kaliteli kayışlar ile arızalanan kayışlarınızın değişimini yapmaktadır. Kayış değişimi yapmazsanız panjur motorunuz çalışsa bile panjurlarınızın açılıp kapanmasında problemler yaşarsınız.

Orka Kepenk verdiği hizmetin kalitesi ve uygun fiyat seçenekleri ile İstanbul’da en fazla tercih edilen firmalardandır. Orka Kepenk bir tek Şişli Panjur Tamiri hizmeti vermemektedir.

Garaj kapısı tamiri hizmetleri de veren firmamızın bu hizmetini incelemek için https://www.orkapekenk.com/garaj-kapisi-tamiri/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Sizde Orka Kepenk ile çalışmak ve kaliteli hizmetten uygun fiyatlarla yararlanmak için yazışma numaralarımızdan derhal bizi arayın!

Bültene katılın.

indirimlerden yararlanın.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Okumaya devam et