YouTube video

Çatalca Panjur Tamiri

Çatalca Panjur Tamiri mevzusuna başlamadan ilkin panjurun ne olduğuna ve çeşitleri şeklinde mevzulara değinmek daha doğru olacaktır. Oldukca eski zamanlardan beri kullanılan panjurlar, evlerin pencerelerini soğuk, yağmur, kar, güneş ve rüzgar şeklinde hava koşullarından korumak ya da hırsızlara karşı korumak amacıyla meydana getirilen bir koruma sistemidir. Pencerelerin dışına takılan bu koruma sistemi durağan(durgun) ya da hareketli olabilmektedir. Birçok çeşidi bulunan panjurların en fazlaca tercih edilen çeşitleri;

  • İpli Klasik Panjur (Manuel Panjur)
  • Otomatik Panjur (Motorlu Panjur)
Panjur tamiri Kepenk Tamiri ve servisi

Çatalca Panjur Tamiri

Manuel Çatalca Panjur Tamiri

Manuel panjurlar 1970’li senelerden beri hayatımızda olan panjurlardır. Oldukca eski yıllara dayanan manuel panjurlar gelişen teknoloji ile son halini almıştır. Manuel panjurlar evinizi hırsızlara karşı sakınan güvenli bir sistemdir. Fakat tam anlamıyla korumaktan ziyade uğraştırıcı olduğundan caydırıcı bir sitem demek daha doğru olur.

Hırsızlar tarafınca panjuru sökmek gürültülü ve zahmetli bir iş olduğundan, panjurlu evlere girmekten kaçınırlar.

Manuel panjurda oluşan arızalar çoğu zaman kullanıcı hatalarından meydana gelmektedir. Çatalca Panjur Tamiri bu durumda devreye girmektedir. Uzun soluklu panjur kullanımından meydana gelen deformasyonlar onarım gerektirecek durumları ortaya çıkarmaktadır.

Çatalca Panjur Tamiri gerektiren durumlar çoğu zaman su ve hava sızdırmak şeklinde problemler olmaktadır.

Bunun haricinde kanatlarda ya da panellerde tazyik sebebiyle oluşan problemler da meydana gelebilmektedir. Manuel Çatalca Panjur Tamiri, otomatik Çatalca Panjur Tamirinden daha kolay olmaktadır.

Manuel panjurunuz açılıp kapanmıyorsa yada fazlaca yavaş ve sorunlu bir halde açılıp kapanıyorsa ya ipi sıkışmış ya da ipi kopmuş anlamına gelir. Bu durumda Orka Kepenk Çatalca Panjur Tamiri hizmetleri devreye girmektedir. P

anjur ipini sıkıştığı yerden kurtarmak ya da kopan ipini değişiklik yapmak ustalaşmış hizmet gerektiren durumlardır. Bu yüzden kendi kendinize bu işlemi hayata geçirmeye girişmek maliyeti daha ağır sonuçlar doğurabilmektedir. Bilhassa yüksek kattan oluşan evlerde bu tip işlemlere girişmemeniz ve panjurlarınızı ustalaşmış ellere emanet etmeniz doğru olacaktır.

Motorlu Çatalca Panjur Tamiri

Motorlu panjurlar 1960 senesinde buluş edilmesine karşın 80’li yıllardan bu yana hayatımızdadır. Önceleri depo, mağaza şeklinde yerlerde kullanılan otomatik panjurlar ondan sonra yayılarak evlerde de kullanılmaya adım atmıştır. Evde kullanılmaya geç başlanan otomatik panjur sistemleri bir tek pencereleri korumak için değil günümüzde fazlaca fazla yaygınlaşan hırsızlık vakaları önlemek amacıyla da tercih edilmektedir.

Ilk olarak motorlu panjurun arızanın niçin kaynaklandığının iyi tespit edilmesi ve hangi Çatalca Panjur Tamiri uygulanacağına karar verilmesi gerekmektedir. Otomatik panjurlarda çoğu zaman arızalar motor kaynaklı olmaktadır. Otomatik panjurlarda fazlaca fazla kullanıcı kaynaklı arıza görülmemektedir. Motor aşırı ısındığında, elektrik kesintileri ya da elektrik akımında oluşan değişimler otomatik panjurlarda oluşan arızaların başlıca nedenleridir. Otomatik panjurlarda motorun aşırı derecede ısınmasını engellemiş olan bir parça bulunmaktadır. Bu parçanın da belirli periyotlarla bakımının yapılması gerekmektedir.

Panjur tamiri Kepenk Tamiri ve servisi
Panjur tamiri Kepenk Tamiri ve servisi

Çatalca Panjur Tamiri

Çatalca Panjur Tamiri icra eden firmalar panjurlarınızın bakımını da yapmaktadır. Mühim olan ustalaşmış hizmet veren güvenilir bir şirket bulmaktır. Orka Kepenk sizlere Çatalca Panjur Tamiri mevzusunda da referanslar vermektedir.

Çatalca Panjur Tamiri ve bakımı mevzusunda lüzumlu tüm bilgiler https://www.orkakepenk.com/panjur-tamiri/ adresinde bulunmaktadır.

Elektrik akımında olan değişimler ve elektrik kesintileri de motorlu panjurların motorunun bozulmasına niçin olmaktadır. Bu şekilde durumlarda panjurun motoru yanabilir.

Elektrik kesintisinin peşinden yüksek akımda elektrik gelmesi motorun bozulmasının başlıca nedenlerindendir. Bu tip durumlarda kimi zaman Çatalca Panjur Tamiri mümkün değildir. Yeni bir motor almak gerekebilmektedir.

Bir öteki panjur arızası da panjurun yayının bozulmuş olmasıdır. Panjurun yayında ya da mekanizmasında oluşan sorunlarda da ne olursa olsun Çatalca Panjur Tamiri mevzusunda uzman kişilerden yardım almanız gerekmektedir.

Otomatik panjur sistemlerinde kapanırken ya da açılırken görülebilen öteki bir problem da kayış sisteminde oluşan sorunlardır. Otomatik panjur sisteminde kullanılan kayışlar ne kadar kaliteli olursa olsun zaman içinde kullanmadan kaynaklı olarak kopma ya da eskime şeklinde durumlar meydana gelebilmektedir. Bu tip durumlarda ne olursa olsun kayışların değişmesi gerekmektedir.

Çatalca Panjur Tamiri icra eden firmamız en kaliteli kayışlar ile arızalanan kayışlarınızın değişimini yapmaktadır. Kayış değişimi yapmazsanız panjur motorunuz çalışsa bile panjurlarınızın açılıp kapanmasında problemler yaşarsınız.

Orka Kepenk verdiği hizmetin kalitesi ve uygun fiyat seçenekleri ile İstanbul’da en fazla tercih edilen firmalardandır. Orka Kepenk bir tek Çatalca Panjur Tamiri hizmeti vermemektedir.

Garaj kapısı tamiri hizmetleri de veren firmamızın bu hizmetini incelemek için https://www.orkapekenk.com/garaj-kapisi-tamiri/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Sizde Orka Kepenk ile çalışmak ve kaliteli hizmetten uygun fiyatlarla yararlanmak için kontakt numaralarımızdan derhal bizi arayın!

Bültene katılın.

indirimlerden yararlanın.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Okumaya devam et