YouTube video

Maltepe Panjur Tamiri

Maltepe Panjur Tamiri mevzusuna başlamadan ilkin panjurun ne olduğuna ve çeşitleri şeklinde mevzulara değinmek daha doğru olacaktır. Fazlaca eski zamanlardan beri kullanılan panjurlar, evlerin pencerelerini soğuk, yağmur, kar, güneş ve rüzgar şeklinde hava koşullarından korumak ya da hırsızlara karşı korumak amacıyla meydana getirilen bir koruma sistemidir. Pencerelerin dışına takılan bu koruma sistemi durağan(durgun) ya da hareketli olabilmektedir. Birçok çeşidi bulunan panjurların en fazlaca tercih edilen çeşitleri;

  • İpli Klasik Panjur (Manuel Panjur)
  • Otomatik Panjur (Motorlu Panjur)
Panjur tamiri Kepenk Tamiri ve servisi

Maltepe Panjur Tamiri

Manuel Maltepe Panjur Tamiri

Manuel panjurlar 1970’li senelerden beri hayatımızda olan panjurlardır. Fazlaca eski yıllara dayanan manuel panjurlar gelişen teknoloji ile son halini almıştır. Manuel panjurlar evinizi hırsızlara karşı korumuş olan güvenli bir sistemdir. Fakat tam anlamıyla korumaktan ziyade uğraştırıcı olduğundan caydırıcı bir sitem demek daha doğru olur.

Hırsızlar tarafınca panjuru sökmek gürültülü ve zahmetli bir iş olduğundan, panjurlu evlere girmekten kaçınırlar.

Manuel panjurda oluşan arızalar çoğu zaman kullanıcı hatalarından meydana gelmektedir. Maltepe Panjur Tamiri bu durumda devreye girmektedir. Uzun soluklu panjur kullanımından meydana gelen deformasyonlar onarım gerektirecek durumları ortaya çıkarmaktadır.

Maltepe Panjur Tamiri gerektiren durumlar çoğu zaman su ve hava sızdırmak şeklinde problemler olmaktadır.

Bunun haricinde kanatlarda ya da panellerde tazyik sebebiyle oluşan problemler da meydana gelebilmektedir. Manuel Maltepe Panjur Tamiri, otomatik Maltepe Panjur Tamirinden daha kolay olmaktadır.

Manuel panjurunuz açılıp kapanmıyorsa yada fazlaca yavaş ve sorunlu bir halde açılıp kapanıyorsa ya ipi sıkışmış ya da ipi kopmuş anlamına gelir. Bu durumda Orka Kepenk Maltepe Panjur Tamiri hizmetleri devreye girmektedir. P

anjur ipini sıkıştığı yerden kurtarmak ya da kopan ipini değişiklik yapmak ustalaşmış hizmet gerektiren durumlardır. Bundan dolayı kendi kendinize bu işlemi hayata geçirmeye girişmek maliyeti daha ağır sonuçlar doğurabilmektedir. Bilhassa yüksek kattan oluşan evlerde bu tip işlemlere girişmemeniz ve panjurlarınızı ustalaşmış ellere emanet etmeniz doğru olacaktır.

Motorlu Maltepe Panjur Tamiri

Motorlu panjurlar 1960 senesinde buluş edilmesine karşın 80’li yıllardan bu yana hayatımızdadır. Önceleri depo, mağaza şeklinde yerlerde kullanılan otomatik panjurlar hemen sonra yayılarak evlerde de kullanılmaya adım atmıştır. Evde kullanılmaya geç başlanan otomatik panjur sistemleri yalnız pencereleri korumak için değil günümüzde fazlaca fazla yaygınlaşan hırsızlık vakaları önlemek amacıyla da tercih edilmektedir.

Ilk olarak motorlu panjurun arızanın niçin kaynaklandığının iyi tespit edilmesi ve hangi Maltepe Panjur Tamiri uygulanacağına karar verilmesi gerekmektedir. Otomatik panjurlarda çoğu zaman arızalar motor kaynaklı olmaktadır. Otomatik panjurlarda fazlaca fazla kullanıcı kaynaklı arıza görülmemektedir. Motor aşırı ısındığında, elektrik kesintileri ya da elektrik akımında oluşan değişimler otomatik panjurlarda oluşan arızaların başlıca nedenleridir. Otomatik panjurlarda motorun aşırı derecede ısınmasını engellemiş olan bir parça bulunmaktadır. Bu parçanın da belirli periyotlarla bakımının yapılması gerekmektedir.

Panjur tamiri Kepenk Tamiri ve servisi
Panjur tamiri Kepenk Tamiri ve servisi

Maltepe Panjur Tamiri

Maltepe Panjur Tamiri meydana getiren firmalar panjurlarınızın bakımını da yapmaktadır. Mühim olan ustalaşmış hizmet veren güvenilir bir şirket bulmaktır. Orka Kepenk sizlere Maltepe Panjur Tamiri mevzusunda da referanslar vermektedir.

Maltepe Panjur Tamiri ve bakımı mevzusunda lüzumlu tüm bilgiler https://www.orkakepenk.com/panjur-tamiri/ adresinde bulunmaktadır.

Elektrik akımında olan değişimler ve elektrik kesintileri de motorlu panjurların motorunun bozulmasına niçin olmaktadır. Bu şekilde durumlarda panjurun motoru yanabilir.

Elektrik kesintisinin arkasından yüksek akımda elektrik gelmesi motorun bozulmasının başlıca nedenlerindendir. Bu tip durumlarda kimi zaman Maltepe Panjur Tamiri mümkün değildir. Yeni bir motor almak gerekebilmektedir.

Bir öteki panjur arızası da panjurun yayının bozulmuş olmasıdır. Panjurun yayında ya da mekanizmasında oluşan sorunlarda da ne olursa olsun Maltepe Panjur Tamiri mevzusunda uzman kişilerden yardım almanız gerekmektedir.

Otomatik panjur sistemlerinde kapanırken ya da açılırken görülebilen öteki bir mesele da kayış sisteminde oluşan sorunlardır. Otomatik panjur sisteminde kullanılan kayışlar ne kadar kaliteli olursa olsun zaman içinde kullanmadan kaynaklı olarak kopma ya da eskime şeklinde durumlar meydana gelebilmektedir. Bu tip durumlarda ne olursa olsun kayışların değişmesi gerekmektedir.

Maltepe Panjur Tamiri meydana getiren firmamız en kaliteli kayışlar ile arızalanan kayışlarınızın değişimini yapmaktadır. Kayış değişimi yapmazsanız panjur motorunuz çalışsa bile panjurlarınızın açılıp kapanmasında problemler yaşarsınız.

Orka Kepenk verdiği hizmetin kalitesi ve uygun fiyat seçenekleri ile İstanbul’da en fazla tercih edilen firmalardandır. Orka Kepenk yalnız Maltepe Panjur Tamiri hizmeti vermemektedir.

Garaj kapısı tamiri hizmetleri de veren firmamızın bu hizmetini incelemek için https://www.orkapekenk.com/garaj-kapisi-tamiri/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Sizde Orka Kepenk ile çalışmak ve kaliteli hizmetten uygun fiyatlarla yararlanmak için kontakt numaralarımızdan derhal bizi arayın!

Bültene katılın.

indirimlerden yararlanın.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Okumaya devam et